Tertúlia amb Carles Cano

El passat divendres dia 15 d, abril, l,escriptor valencià de contes infantils, Carles Cano, ens va visitar als alumnes de quart de primària. Abans havíem llegit el sue llibre» El desbaratat conte dels fesols màgics» de l’editorial Bromera.

L’encontre el vam tenir en el pavelló de la nostra escola i seguint totes les normes de seguretat: distancia, mascareta…

La reunió va resultar molt agradable, ja que l’autor va contar diverses històries fantàstiques donant emoció i suspens a la seua narració a través d’objectes que treia de la seua maleta i els quals relacionava amb eixes contalles, com per exemple: una poma, una navalla…

Els nostres alumnes van prestar atenció i li van fer preguntes curioses respecte a la seua professió. Qüestions que li feien gràcia i contestava amb un gran somriure.

Ara ja, esperar la pròxima aventura lectora i desitjar el millor per a tots.